O witaminie K2 mówi się w Polsce bardzo dużo. Jest to substancja, która ma wpływ na utrzymanie mocnych kości, zdrowego układu sercowo-naczyniowego i tkanek miękkich, dlatego budzi wielkie zainteresowanie zarówno wśród osób młodych, jak i starszych.

Kappa Bioscience, producent K2Vital, zawartego w suplemencie diety neoVit D3+K2, to pionier w produkcji aktywnej biologicznie witaminy K2 w formie MK7, ze wszystkimi wiązaniami trans. Producent przeprowadził badania kliniczne potwierdzające biorównoważność K2Vital i witaminy K2 pochodzenia sojowego.

Rola surowca w przypadku produkcji suplementów diety jest bardzo ważna, ponieważ od jego jakości zależy jakość ostatecznego produktu. W Galenie postawiliśmy na współpracę z najbardziej sprawdzonym dostawcą, wybierając K2Vital. Dzięki temu mamy pewność, że witamina K2, która jest zawarta w neoVit D3+K2 jest w pełni czystą formą, zawierającą witaminę K2 –MK7 ze wszystkimi wiązaniami trans. Cechy K2Vital zapewniają wysoką stabilność produktu, a także optymalne wchłanianie i aktywność biologiczną.